Jabłko Oliwka Żółta

Organika-Azot pod marką SYNTHOS AGRO

Grupa Kapitałowa Synthos od lat konsekwentnie realizuje długoterminową strategię umacniania swojej pozycji rynkowej i tworzenia nowoczesnego, zapewniającego wysoką rentowność portfela produktowego. Realizując powyższe cele, Synthos zdecydował o wejściu w nowy obszar działania, tj. produkcję i sprzedaż środków ochrony roślin.

Ceny owoców wg IERiGŻ

Polska Agencja Prasowa podała dziś komunikat, z którego wynika, że w sezonie 2013/14 tańsze będą owoce, zaś droższe warzywa. Tak oceniają w raporcie eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Kolejny, silny wzrost cen jabłek w kraju

Ceny jabłek na rynku krajowym w dalszym ciągu wzrastają. Jego dynamika, choć związana z sezonowością, jest stosunkowo szybka w odniesieniu do lat poprzednich. Z danych monitoringu cen Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ceny jabłek w pierwszej dekadzie stycznia

Zgodnie z danymi publikowanymi przez Ministerstwo Rolnictwa, ceny jabłek deserowych w krajowym skupie w pierwszej dekadzie stycznia 2013 r. (7-8.I) zanotowały niewielki wzrost w porównaniu do relatywnie niskiego poziomu w grudniu.

Rekordowa sprzedaż jabłek na Ukrainę

Pod koniec minionego 2012 roku, na Sandomierskim Rynku Hurtowym jabłka z polskich sadów cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem ukraińskich kontrahentów – podaje tvp.pl. Nigdy wcześniej eksperci z giełdy w Sandomierzu nie spotkali się z podobną sytuacją.

Ceny jabłek - czy będą wyższe?

Sezon na jabłka powoli dobiega końca, a zbiory w tym roku były bardzo dobre. Tam gdzie nie było żadnych kataklizmów, jabłka są dorodne, smaczne i pięknie wybarwione – podaje tvp.pl. Zbiory jabłek są nieco wyższe niż średnia, a w dodatku owoce są bardzo dobrej jakości, pod warunkiem, że nie zostały uszkodzone przez grad – mówi Leszek Przybytniak ze Związku Sadowników RP.

Wyższe ceny jabłek na rynku krajowym

Na rynku krajowym ceny jabłek wzrosły w porównaniu do roku poprzedniego – podaje Bank Gospodarki Żywnościowej w bieżącej analizie sektora rolnego. Specjaliści z BGŻ piszą, że według danych publikowanych przez Ministerstwo Rolnictwa, średnia arytmetyczna cena jabłek deserowych we wrześniu w skupie prowadzonym przez spółdzielnie ogrodnicze była o 0,28 zł/kg wyższa

Nieznacznie niższe ceny jabłek w sierpniu br.

Według danych Ministerstwa Rolnictwa średnia cena skupu jabłek deserowych w spółdzielniach ogrodniczych w sierpniu 2012 roku była o 3,6 procent niższa w porównaniu do sierpnia roku poprzedniego i wyniosła 1,62 zł/kg.

Ceny jabłek do przetwórstwa i soku jabłkowego

W połowie września prawdopodobnie ruszą zbiory późnych odmian jabłek do przechowalnictwa. Już dziś obserwuje się niewielki wzrost cen tych owoców skupowanych do zakładów przetwórczych.

Ceny skupu jabłek do przetwórstwa wciąż niskie

Jabłek do przetwórstwa w tym roku nie brakuje, a ceny owoców z sadów towarowych są coraz niższe. Sadownicy chcą ograniczenia dostaw do zakładów przetwórczych sprzeciwiając się w ten sposób skupowi jabłek z niepielęgnowanych sadów przyzagrodowych po coraz niższych cenach.

Syndicate content