Ceny Truskawka

Aktualnie brak notowań cen dla wybranego gatunku

Sadbiznes.pl – dla zarejestrowanych więcej…

Sadbiznes.pl to nowy serwis internetowy, który idealnie dopełnia pakietu informacji dostarczanych sadownikom wraz z portalem sadowniczym sadownictwo.agro.pl, wyszukiwarką drzew i krzewów - szkolkarstwo.agro.pl oraz serwisem pogodowym - agropogoda.pl.
Podstawową, ale nie jedyną funkcją serwisu sadbiznes.pl jest dostarczanie aktualnych informacji na temat cen owoców oferowanych na rynkach hurtowych w kraju.

Organika-Azot pod marką SYNTHOS AGRO

Grupa Kapitałowa Synthos od lat konsekwentnie realizuje długoterminową strategię umacniania swojej pozycji rynkowej i tworzenia nowoczesnego, zapewniającego wysoką rentowność portfela produktowego. Realizując powyższe cele, Synthos zdecydował o wejściu w nowy obszar działania, tj. produkcję i sprzedaż środków ochrony roślin.

Ceny owoców wg Rynku Hurtowego Bronisze

Rynek Hurtowy w Broniszach podaje, że owoce dojrzewają bardzo szybko, podaż jest duża, a ceny w porównaniu ubiegłym rokiem znacznie niższe. Truskawki i maliny są tańsze o 30%, a czereśnie o połowę. Ceny hurtowe tych ostatnich wahają się od 3,00 zł - odmiana ‘Burlat’ do 8,00 złotych za odmiany ‘Summit’ i ‘Vega’.

Ceny owoców wg IERiGŻ

Polska Agencja Prasowa podała dziś komunikat, z którego wynika, że w sezonie 2013/14 tańsze będą owoce, zaś droższe warzywa. Tak oceniają w raporcie eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Zmiany cen truskawek w czerwcu

Sytuacja cenowa truskawek ulega zmianom na krajowych rynkach hurtowych wraz z upływem sezonu. Dotąd najtaniej sprzedawano truskawki w Poznaniu, gdzie kilogram owoców kosztował w pierwszej połowie czerwca od 2,00 zł/kg minimalnie do maksimum 4,00 zł/kg. Teraz minimalna cena to 2,80 zł/kg, a maksymalna pozostała bez zmian.

Niskie ceny owoców w Broniszach

Truskawki, czereśnie i maliny w tym roku sprzedawane są w bardzo niskich cenach, a to za sprawą pogody, która w prawdzie jest bardzo kapryśna, jednak sprzyja dojrzewaniu wielu owoców. Małgorzata Skoczewska, rzeczniczka giełdy w Broniszach, mówi że w takich warunkach meteorologicznych z jakimi mamy

Ceny truskawek w skupie niższe niż przed rokiem

Cena truskawek z szypułką w krajowym skupie, zgodnie z danymi monitoringu cen Ministerstwa Rolnictwa w dniach 10-11 czerwca wynosiła średnio 2,30 zł/kg (loco zakład, dane dla województwa lubelskiego), czyli była o 39 procent niższa w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim.

Truskawki będą taniały

Truskawki z polskiej produkcji gruntowej są już w sprzedaży. Znaczne opóźnienie w wegetacji spowodowało, że dostawy nadal są małe, a ceny dwukrotnie wyższe niż w tym samym terminie roku ubiegłego. Są także truskawki z wysokich tuneli. Cena w zależności od wielkości owoców i ich wybarwienia waha się na polskich rynkach hurtowych od 12,00 do 15,00 złotych za kilogram.

Stabilizacja cen truskawek

Ceny truskawek w połowie czerwca wyrównują się na giełdach w kraju. Najtaniej jest w Poznaniu, gdzie kilogram owoców kosztuje od 2,00 zł/kg minimalnie do maksimum 4,00 zł/kg. Podobne stawki oboiwiązują na łódziej Zjazdowej, gdzie za kilogram truskawek zapłacimy ceny z przedziału od 2,50 zł do 4,00 zł/kg.

Spadek cen truskawek

Na początku sezonu truskawkowego wśród cen krajowych owoców na rynkach hurtowych można zauważyć delikatną tendencję spadkową. Potaniały truskawki na rynku Targpiast we Wrocławiu. Pod koniec pierwszej dekady miesiąca kilogram truskawek kosztował nawet 6,00 zł/kg, podczas gdy aktualnie najwyższa stawka osiąga 5,00 zł/kg.