Rynek Hurtowy Bronisze - ceny owoców

W asortymencie warszawskiej giełdy Rynku Hurtowego Bronisze znajdziemy jabłka takich odmian jak Jonica, Lobo, Szampion, Alwa, Cortland, Elstar, Gala, Gloster, Golden Delicious, Jonagold, Jonagored oraz Ligol.

Obok jabłek na giełdzie pod Warszawą dostępne są również krajowe gruszki. Kupić można także winogrono oraz orzechy.

Ceny orzechów laskowych wynoszą na Rynku Hurtowym Bronisze od 7,00 zł/kg do 10,00 zł/kg. Cena minimalna za orzechy włoskie jest niższa i wynosi co najmniej 4,00 zł/kg. Maksymalna stawka podobnie jak w przypadku orzechów laskowych, za włoskie orzechy wynosi 10,00 zł/kg.

Za gruszki płaci się od 3,00 zł/kg owoców do 3,50 zł/kg w Warszawie. Cena kilograma winogron na Mazowszu to stawka od 5,00 zł/kg do 6,50 zł/kg.

Za wszystkie dostępne na giełdzie odmiany jabłek obowiązuje jednakowa cena zawierająca się w przedziale do 1,10 zł/kg do 1,33 zł/kg owoców.

AK.

Zobacz także

Sadbiznes.pl – dla zarejestrowanych więcej…

Sadbiznes.pl to nowy serwis internetowy, który idealnie dopełnia pakietu informacji dostarczanych sadownikom wraz z portalem sadowniczym sadownictwo.agro.pl, wyszukiwarką drzew i krzewów - szkolkarstwo.agro.pl oraz serwisem pogodowym - agropogoda.pl.
Podstawową, ale nie jedyną funkcją serwisu sadbiznes.pl jest dostarczanie aktualnych informacji na temat cen owoców oferowanych na rynkach hurtowych w kraju.

Kalisz, Radom i Warszawa - ceny jabłek

Pierwsze jabłka dostępne są na krajowych rynkach hurtowych w Kaliszu, Radomiu oraz w Warszawie. Pojawiła się odmiana ‘Early Geneva’ na Giełdzie Kaliskiej i w Radomiu. Ceny wyższe są w Kaliszu, gdzie maksymalna stawka wynosi 2,67 zł/kg.

Hurtowe ceny owoców w Broniszach

Jabłka wczesne czyli znana doskonale ‘Papierówka’ na Rynku Hurtowym w Broniszach sprzedawane są w cenie 25,00 zł za 15 kilogramów, czyli około 1,66 zł za kilogram owoców, to jest o 20 procent mniej niż w lipcu 2012 roku. Podobnie ‘Early Geneva’, która jest teraz sprzedawana w cenie hurtowej od 2,00 do 3,30 zł za kilogram – podaje Rynek Hurtowy Bronisze.

Ceny owoców wg IERiGŻ

Polska Agencja Prasowa podała dziś komunikat, z którego wynika, że w sezonie 2013/14 tańsze będą owoce, zaś droższe warzywa. Tak oceniają w raporcie eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Ceny jabłek w Wielkopolsce

Na końcu drugiej dekady czerwca Wielkopolska Gildia Rolno – Ogrodnicza w Poznaniu oferuje cztery odmiany jabłek z krajowych sadów. Są to odmiany ‘Jonagored’, ’Ligol’, ’Lobo’ oraz ’Szampion’. Wszystkie odmiany sprzedawane są przez producentów owoców z Wielkopolski w podobnych cenach.

Ceny jabłek na wybranych giełdach

Ceny jabłek na krajowych rynkach hurtowych w pierwszej dekadzie czerwca wynoszą w Elblągu od 2,00 zł/kg minimalnie do 3,50 zł/kg w przypadku stawki maksymalnej. Kalisz sprzedaje owoce jabłoni w cenach z przedziału od 1,87 zł/kg (‘Golden Delicious’) do 2,67 zł/kg (‘Cortland’) w zależności od odmiany.