Ceny truskawek w skupie i na giełdach w kraju

Ceny skupu truskawek do przetwórni przestały rosnąć, a za owoce bez szypułki zakłady przetwórcze płacą od 4,20 zł/kg w województwie warmińsko -mazurskim do 5,50 zł/kg w województwie łódzkim. Niższe ceny obowiązują w punktach skupu, wyższe na rampie – podaje tvp.pl.

Tegoroczny sezon truskawkowy należy do krótkich, podobnie jak poprzedni, a upały w tym roku przyspieszyły dojrzewanie truskawek w polu. Zakłady przetwórcze skupują aktualnie najpopularniejszą odmianę Senga-Sengana. Wiele z nich zakończy skup w przyszłym tygodniu. Jedynie na północy kraju potrwa do początku lipca – słyszymy w Agrobiznesie.

Na rynkach hurtowych w kraju w Elblągu obowiązują jeszcze wysokie ceny powyżej 10,00 zł/kg truskawek. Rzeszowskie ceny owoców sięgają stawki 20,00 zł/kg. Na pozostałych giełdach ceny zdecydowanie zniżyły swe wartości. We Wrocławiu kilogram truskawek kupuje się w cenie od 5,00 zł/kg do 8,00 zł/kg. Podobnie jest w Warszawie, Lublinie i Łodzi, gdzie ceny kilograma truskawek wynoszą od 5,00 zł do 7,50 zł. Tak jak w Sandomierzu, z wyjątkiem ceny maksymalnej, która jest o złotówkę niższa na sandomierskiej giełdzie. W Wielkopolsce ceny truskawek nie spadają poniżej 5,00 zł/kg w Gorzowie, 6,00 zł/kg w Poznaniu i w Pile. Maksymalne stawki nie przekraczają 8,50 zł/kg, która obowiązuje w Poznaniu.
Najtaniej jest w Gdańsku gdzie ceny truskawek zawierają się w przedziale od 4,00 zł/kg do 7,00 zł/kg.

Zobacz także

Sadbiznes.pl – dla zarejestrowanych więcej…

Sadbiznes.pl to nowy serwis internetowy, który idealnie dopełnia pakietu informacji dostarczanych sadownikom wraz z portalem sadowniczym sadownictwo.agro.pl, wyszukiwarką drzew i krzewów - szkolkarstwo.agro.pl oraz serwisem pogodowym - agropogoda.pl.
Podstawową, ale nie jedyną funkcją serwisu sadbiznes.pl jest dostarczanie aktualnych informacji na temat cen owoców oferowanych na rynkach hurtowych w kraju.

Kalisz, Radom i Warszawa - ceny jabłek

Pierwsze jabłka dostępne są na krajowych rynkach hurtowych w Kaliszu, Radomiu oraz w Warszawie. Pojawiła się odmiana ‘Early Geneva’ na Giełdzie Kaliskiej i w Radomiu. Ceny wyższe są w Kaliszu, gdzie maksymalna stawka wynosi 2,67 zł/kg.

Hurtowe ceny owoców w Broniszach

Jabłka wczesne czyli znana doskonale ‘Papierówka’ na Rynku Hurtowym w Broniszach sprzedawane są w cenie 25,00 zł za 15 kilogramów, czyli około 1,66 zł za kilogram owoców, to jest o 20 procent mniej niż w lipcu 2012 roku. Podobnie ‘Early Geneva’, która jest teraz sprzedawana w cenie hurtowej od 2,00 do 3,30 zł za kilogram – podaje Rynek Hurtowy Bronisze.

Ceny owoców wg IERiGŻ

Polska Agencja Prasowa podała dziś komunikat, z którego wynika, że w sezonie 2013/14 tańsze będą owoce, zaś droższe warzywa. Tak oceniają w raporcie eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Ceny jabłek w Wielkopolsce

Na końcu drugiej dekady czerwca Wielkopolska Gildia Rolno – Ogrodnicza w Poznaniu oferuje cztery odmiany jabłek z krajowych sadów. Są to odmiany ‘Jonagored’, ’Ligol’, ’Lobo’ oraz ’Szampion’. Wszystkie odmiany sprzedawane są przez producentów owoców z Wielkopolski w podobnych cenach.

Ceny jabłek na wybranych giełdach

Ceny jabłek na krajowych rynkach hurtowych w pierwszej dekadzie czerwca wynoszą w Elblągu od 2,00 zł/kg minimalnie do 3,50 zł/kg w przypadku stawki maksymalnej. Kalisz sprzedaje owoce jabłoni w cenach z przedziału od 1,87 zł/kg (‘Golden Delicious’) do 2,67 zł/kg (‘Cortland’) w zależności od odmiany.