Ceny owoców Rynku Hurtowego Bronisze

Na Rynku Hurtowym Bronisze, sprzedaje się aktualnie borówkę wysoką w cenie od 15,00 zł/kg do 16,00 zł/kg. Kupić można również brzoskwinie w cenach od 2,50 zł/kg do 4,00 zł/kg.

Maliny krajowe w Broniszach pod Warszawą kosztują od 8,00 zł/kg do 10,00 zł/kg. W asortymencie jabłek na Mazowszu dostępna jest odmiana 'Antonówka', której kilogram kosztuje od 1,66 zł/kg do 2,00 zł/kg. Odmiana 'Celeste' sprzedawana jest w cenie od 1,86 zł/kg do 2,20 zł/kg jabłek. Jabłka odmiany 'Delikates' sprzedaje się w cenach od 1,33 zł/kg do 1,86 zł/kg. Najdroższe są owoce jabłek odmiany 'Geneva Early', za których kilogram zapłacić należy na Rynku Hurtowym Bronisze od 2,75 zł/kg do 3,00 zł/kg. Tańsza jest odmiana 'Piros', gdyż kilogram owoców to koszt rzędu 2,00 zł/kg – 2,66 zł/kg.

Ceny winogron wynoszą od 4,50 zł/kg do 6,00 zł/kg. Producenci śliwek z województwa mazowieckiego handlują owocami na podwarszawskim rynku w cenach od 2,00 zł/kg do 5,00 zł/kg.


A. Kaszuba

Zobacz także

Sadbiznes.pl – dla zarejestrowanych więcej…

Sadbiznes.pl to nowy serwis internetowy, który idealnie dopełnia pakietu informacji dostarczanych sadownikom wraz z portalem sadowniczym sadownictwo.agro.pl, wyszukiwarką drzew i krzewów - szkolkarstwo.agro.pl oraz serwisem pogodowym - agropogoda.pl.
Podstawową, ale nie jedyną funkcją serwisu sadbiznes.pl jest dostarczanie aktualnych informacji na temat cen owoców oferowanych na rynkach hurtowych w kraju.

Kalisz, Radom i Warszawa - ceny jabłek

Pierwsze jabłka dostępne są na krajowych rynkach hurtowych w Kaliszu, Radomiu oraz w Warszawie. Pojawiła się odmiana ‘Early Geneva’ na Giełdzie Kaliskiej i w Radomiu. Ceny wyższe są w Kaliszu, gdzie maksymalna stawka wynosi 2,67 zł/kg.

Hurtowe ceny owoców w Broniszach

Jabłka wczesne czyli znana doskonale ‘Papierówka’ na Rynku Hurtowym w Broniszach sprzedawane są w cenie 25,00 zł za 15 kilogramów, czyli około 1,66 zł za kilogram owoców, to jest o 20 procent mniej niż w lipcu 2012 roku. Podobnie ‘Early Geneva’, która jest teraz sprzedawana w cenie hurtowej od 2,00 do 3,30 zł za kilogram – podaje Rynek Hurtowy Bronisze.

Ceny owoców wg IERiGŻ

Polska Agencja Prasowa podała dziś komunikat, z którego wynika, że w sezonie 2013/14 tańsze będą owoce, zaś droższe warzywa. Tak oceniają w raporcie eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Ceny jabłek w Wielkopolsce

Na końcu drugiej dekady czerwca Wielkopolska Gildia Rolno – Ogrodnicza w Poznaniu oferuje cztery odmiany jabłek z krajowych sadów. Są to odmiany ‘Jonagored’, ’Ligol’, ’Lobo’ oraz ’Szampion’. Wszystkie odmiany sprzedawane są przez producentów owoców z Wielkopolski w podobnych cenach.

Ceny jabłek na wybranych giełdach

Ceny jabłek na krajowych rynkach hurtowych w pierwszej dekadzie czerwca wynoszą w Elblągu od 2,00 zł/kg minimalnie do 3,50 zł/kg w przypadku stawki maksymalnej. Kalisz sprzedaje owoce jabłoni w cenach z przedziału od 1,87 zł/kg (‘Golden Delicious’) do 2,67 zł/kg (‘Cortland’) w zależności od odmiany.